אובונטו


נכתב במקור כתגובה ל

http://technocat.co.il/2011/04/26/unity-against-gnome-linux-men-mistake/

 אז זהו, אני התקנתי אובונטו 10.10 לפני חצי שנה ומאז אני מנסה לשכוח כל מה שידעתי על חוויית משתמש ווינדוס, וכך לפני שבועיים כשיצאה לה הגירסה החדשה חשבתי להתקין אותה, אבל קצב ההורדה דרך מנהל העידכונים היה כל כך איטי שוויתרתי על השידרוג והמשכתי להשתמש ב10.10 כשהייתי אצל חבר ששידרג הוא הטיח בפניי את הבשורה המרה, “אל תשדרג, תראה מה הם עשוהוא הראה לי את הסרגל החדש של יוניטי ונחרדתי, שיחקתי עם העכבר לרגע ואז יצא החלון של האפליקציות, אוי ואבוי, האם אשאר לנצח באובונטו 10.10? האם ללכת לאימיול ולהוריד ווינדוס 7 ליום הדין?

אבל החבר הרגיע אותי ואמר שאפשר להחליף את היוניטי בגנום הישן והטוב. אחרי שבוע החלטתי שאני צריך להתקין גם, לראות במה מדוברהתקנתי פעם ראשונה, והיוניטי נראה סביר, התחלתי להתקין כרום וכדומה ואחרי ריסטרט האובונטו עלה העכבר עבד אבל אי אפשר היה ללחוץ על כלום הרבה זמן, לא הבנתי מה עבר עליו, אין ברירה להתקין בשנית, עשיתי שוב את פעולות ההתקנה הראשוניות עדכונים ואחר כך העדכון של הכרטיס מסך (NVIDIA) ואז אחרי הריסטארט הנחוץ אובונטו הודיע, יוניטי לא יכול לעבוד עם כרטיס המסך שלך, אתה יכול לחזור לממשק גנום תבחר אובונטו קלאסיעשיתי לוגאווט ובחרתי בקלאסי, וחזר לו שוב המראה המוכר ואהוב של אובונטו, בירכתי את כרטיס המסך שלי שגרם לאובונטו להיראות כמו בנאדם שוב, וכרגע אני משתמש בו.

קיצראני מקווה שאובונטו יציע גם למשתמשים אחרים לעבור למצב קלאסי, כדי שיקבלו חווייה טובה מאובונטו. אני חושב שזאת כן מערכת מעולה גם לאנשים שבאים מווינדוס, אני כל החיים באקספי ואני מסתדר מצויין, התקנתי גם בנייח וגם בלפטופ, ואם היה אפשר גם על הפלאפון מי שיתקין ואיכשהו יישאר עם היוניטי יקבל חווייה מאוד מוגבלת שיכולה להתאים להרבה משתמשים שכל מה שהם רוצים זה להיכנס למייל לשחק איזה פריסל ולכתוב איזה עמוד או שניים, את כל זה הם יוכלו למצוא בקלות ביוניטי אבל ברגע שצריך לעשות פעולות יותר מתקדמות זה כבר מסורבל ובעייתי אז צריך שיהיה כמו בגירסאות הישנות (כמו שתומר מציין) אפשרות לבחור בין גנום ליוניטי לעוד ממשקים שבטח אני לא מכיר KDE וכדומה, קיצר, חפרתי לכם, מי ייתן ונראה יוניטי משופר ומשופצר ומאובזר ב11.10 ואם לא אז נראה ב12.04 את יוניטי נעלם לטובת גנום שנח והבשיל בינתיים…….. יאללה אובונטו!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s